הדרכת טיולי טבע, שטח, אתגר והישרדות בישראל ובעולם

058-4960748

מסע נודד (טרק) מהר כרכום להר רמון 30/9-3/10

 
 תאריכים
5-8/4/15  יתכנו שינויים בזמנים ובמסלול בהתאם לתנאי מז“א, מצב בטחוני והחלטת המדריך בשטח.
 נקודת יציאה וסיום
מרכז מסחרי מצפה רמון
 דרגת קושי
הליכה: מיטיבי לכת בינוני
 גילאים
16 ומעלה- השתתפות מתחת לגיל 18 מחייבת אישור חתום מההורים.
 מה להביא
 מצורפת רשימת ציוד
 
 מחיר
יחיד– 1550 שח 1300 לחברי מועדון וחבר מביא חבר (התשלום מראש)
 המחיר כולל
הסעות אל השטח ממצפה רמון וחזרה למצפה רמון, הטמנות מים, אוכל כשר לפסח (כשרות רגילה) מכשיר לוויני אצל מדריך הטיול. 
 המחיר לא כולל
אוכל, נסיעות וכל מה שלא סוכם מראש בכתב מול Wild Israelבשטח של גלעד
מידע על המסע:
בסוכות יוצאים במסע נודד מהר כרכום להר רמון ההר הגבוהה בהרי הנגב. המסע המיוחד חוצה במשך 4 ימים את מחוזות הר הנגב הנידחים והפראיים ביותר.
אפילו אנחנו אחרי שחרשנו את האזור המדהים הזה לאורך ולרוחב עדיין מתרגשים כל פעם מחדש לקראת היציאה שלנו אל האזור המדהים והיפיפה הזה.
את המסע נתחיל בנסיעת על גבי ג'יפים שיכניסו אותנו עמוק מאוד אל השטח. לאחר הנסיעה נתחיל בהליכה הרגלית, נטפס על הר כרכום, הר חספס, הר עריף והר עידו את סיומת נעשה בחציית מכתש רמון וטיפוס אל פסגת הנגב הגבוהה ביותר הלו היא פסגת הר רמון. 

המסע המאתגר והמיוחד אל הפסגות הגבוהות של הנגב ישאיר אתכם פעורי פה למראה הנופים המדהמים. הדרך בה נלך היא בהחלט אחת מהדרכים היפות ביותר בארץ באזור המצריך לוגיסטיקה מורכבת והכירות מעמיקה עם השטח. לטיול המיוחד תצאו יחד עם מדריך מקצוען ומנוסה של "Wild Israel בשטח של גלעד" המתמחה בטיולים מסוג זה. גם אם טיילתם הרבה או אפילו טיילתם באזור זה, זו הזדמנות עבורכם ליהנות מלוגיסטיקה שתקל עליכם, חבר'ה מדהימים והדרכה מקצועית ואיכותית.מסלול הטיול:
יום מס' 1:
ניפגש בשעת בוקר מוקדמת במרכז המסחרי של מצפה רמון שם נעלה על הג'יפים שיובילו אותנו אל מרגלות הר הכרכום. לאחר שנרד מהג'יפים נתחיל בהליכה רגלית ונטפס בשביל העולה אל הרמה של הר כרכום. בהר כרכום נשוטט מעט ונהנה מאתרי הפולחן הרבים, מציורי הסלע העתיקים והנופים למרחקים. נחצה את הר כרכום בהליכה ונרד ממנו על שביל המדהים העובר דרך רכס יפיפה. את היום נסיים בחניון לילה סמוך לבאר כרכום.


יום מס' 2:
את הבוקר נתחיל בהליכה בנחל כרכום, נעקוף את הר מיכאל ונחצה את הר חספס. מהר חספס נלך אל עבר נחל מעזר המנקז את המכתשים של הר עריף. הנופים אותם נחצה לאורך היום ישרו אווירה מיוחדת שתיתן לכם זמן להתחבר לעצמכם.

יום מס' 3:
את היום השלישי נתחיל בטיפוס ארוך אל עבר פסגת הר עריף הנחשבת לאחת מהנקודות היפות ביותר בנגב כולו. על הר עריף התפתחו 2 מכתשים קרובים אחד לשני וזו הנקודה היחידה בארץ בה ניתן להביט אל 2 מכתשים מדהימים בו זמנית. כשאנו נמצאים על הר עריף נדמה לעיטים שבמבט אחד חטוף אנו רואים את מרחבי הנגב הפראיים כולם. מהר עריף נרד אל אפיק נחל קציעה, נחצה אותו ונמשיך עד לנחל עודד דרך נחל ערוד ובארות עודד. את הלילה נעביר בחניון לילה הנמצא בנחל עודד. 

יום מס' 4:
את היום הרביעי והאחרון של המסע נתחיל בהליכה מתונה באפיק נחל עודד, נטפס להר עידו המחביא תופעה אנטרופולוגית מעניינת. מהר עידו נעשה תצפית מדהימה על אזור המסע וממנו נרד אל הקצה המערבי של מכתש רמון, נחצא את המכתש בהליכה דרך שאריות של התפרצויות געשיות עתיקות ונטפס בהליכה יפיפיה אל המצוק הצפוני של מכתש רמון. את המאמץ הכמעט אחרון נקדיש לטיפוס על הר רמון ממנו נשקיף על ארץ הנגב אותה חרשנו ומשם נמשיך בהליכה מנהלתית עד לנקודת האיסוף שלנו. עם קצת מזל והרבה רצון טוב אולי נעצור לטבילה בבור חמת הנמצא על הדרך חזור. את המסע נסיים חזרה במרכז המסחרי של מצפה רמון. 
 
מסלול זה יכול להוות בסיס לטיול המותאם לקבוצות, ניתן לשלב פעילויות, נוספות, אטרקציות, לינות ועוד. אם אתם מעוניינים בטיול או בבניית טיול מיוחד למשפחה/חברים/ ארגון שלכם צרו איתנו קשר ואנו נתאים לכם את הטיול המתאים והטוב ביותר בשבילכם. ניתן ליצור קשר ב- 054-9960748 או במייל sadegilad@gmail.com לשירותכם ניתן להשאיר פרטים בתיבת צור קשר. 
מידע על הטיול
לקבלת מידע נוסף מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם
ציוד:
מצב רוח מעולה
חובה נעלי הליכה, לא תתאפשר השתתפות בסנדלים או נעלי בד.
תרמיל נוח עד 60 ליטר
שק שינה קל ומתאים לטמפרטורה נמוכה

ביגוד: כובע רחב שוליים, בגדים ארוכים וקלים ליום, ביגוד טרמי קל+מעיל רוח.
ציוד להבערת אש: מומלץ- צמר גפן/ פחם בהכנה עצמאית/ גפרורים אטומים+נר/ אבן אש
סכין חזקה ומושחזת
יריעת ניילון 2.5*2.5
מצפן (לא חובה)
מפות סמ"ש (לא חובה)
טושים דקים לא מחיקים (לא חובה)
מחברת ועט (לא חובה)
פלאפון פשוט לא סמרטפון (נשאר מכובה לאורך המסע)
סיר אישי לבישול+ סכו"מ
6 ליטר מים
בקבוק ליטר וחצי ריק
אמצעים לטיהור מים
מיתר 10 מטר

נא לא להביא- ציוד יקר ערך, אוכל וחטיפים
 
טלפון: 058-4960748  |   דוא"ל: info@wild-trails.com  |  כתובת למשלוח דואר: אודם 68 ערד
Facebook