הדרכת טיולי טבע, שטח, אתגר והישרדות בישראל ובעולם

058-4960748
דף הבית >> טיולים בארץ >> טיולי מערות >> מערות מסתור

מערות המסתור של שפלת יהודה- טיול אדרנלין תת קרקעי

 
 שעות
9:00-16:00  יתכנו שינויים בזמנים ובמסלול בהתאם לתנאי מז“א, מצב בטחוני והחלטת המדריך בשטח.
 נקודת יציאה
תחנת דלק זכריה- קישור לG.P.S. ישלח לנרשמים
 דרגת קושי
הליכה: קל- בינוני,  זחילה: בינוני (מעברים צרים וזחילות ארוכות)
 גילאים
12 ומעלה- השתתפות מתחת לגיל 18 מחייבת אישור חתום מההורים.
 מה להביא
תרמיל, 4.5 ליטר מים, נעליים סגורות, בגדים ארוכים לזחילה, אוכל, כובע, קרם הגנה, גומייה לקוקו (לבעלי שיער  ארוך). מומלץ להצטייד במגבת ובביגוד להחלפה בסיום המסלול, באחריות המטייל בלבד.
 מחיר
 
 המחיר כולל
הדרכה, קסדה ופנס ראש (לזמן הטיול), מכשיר חירום לווייני (אצל מדריך הטיול) 
 המחיר לא כולל
אוכל, נסיעות וכל מה שלא סוכם מראש בכתב מול Wild Israelבשטח של גלעד
מידע על מערות המסתור:
מערות המסתור של שפלת יהודה הם מבוכים אדירים אותם חפרו אנשיו של בר כוכבא, המערות שמשו אותם למרד ברומאים. מבנה המערות הותאם במיוחד למעבר מהיר של לוחמי בר כוכבא ולחסימת המעבר בפני לוחמיו של הקייסר הרומאי אדרייאנוס.

בשנת 132 לספירה יוצאים יהודי ארץ ישראל בראשות שמעון בר כוכבא למרד נגד הקיסר אדרייאנוס. רבי עקיבא המנהיג הרוחני של המרד משלם על כך בחייו ומוצא להורג ע"י השלטון הרומאי בארץ ישראל. שלוש שנים שלמות שלט שמעון בר כוכבא בממלכת יהודה תוך כדי שהמורדים הולמים באימפריה הרומית פעם אחר פעם. 
בשנת 135 לספירה חל מהפך והרומאים מתחילים למגר את המרד, פחד נופל על הישוב היהודי, מאות אלפי אנשים נטבחים ע"י הרומאים שמטהרים כפר אחרי כפר, מערה אחרי מערה עד שבשנת 136 המרד נופל והישוב היהודי כמעט ונמחק. סיפורים קשים מלווים את אותה התקופה ואנשים שואלים: למה?

מסלול הטיול:

בטיול זה אנו יוצאים לחקור מערות מסתור מימי מרד בר כוכבה. נזחל במערות ונראה כיצד חיו לוחמי בר כוכבא ואיך הרומאים הצליחו להתגבר על המרד. 
את הטיול נתחיל בתצפית מתל עזקה אל עמק האלה, נדבר קצת על ההסטוריה של המקום ונלמד על הגיאוגרפיה של האזור. משם נמשיך בנסיעה קצרה אל נקודת ההתחלה של המסלול. נאכל ארוחה קלילה ונצא להליכה של כ8 קמ' דרך הנוף האופייני לשפלת יהודה. את היום נסיים בבמערות המיוחדות. 
במערות אילו ניתן ללכת לאיבוד בקלות אך אנו ננצל את הזדמנות ונעשה סדנת ניווט מערות ונלמד טכניקות ניווט מיוחדות למערות גם ללא מפה. 
אגב תשכחו את מה שראיתם בסרטים, אנחנו לא נסתובב במערה עם חבל קשור לרגל. :)


מסלול זה יכול להוות בסיס לטיול המותאם לקבוצות, ניתן לשלב פעילויות, נוספות, אטרקציות, לינות ועוד. אם אתם מעוניינים בטיול או בבניית טיול מיוחד למשפחה/חברים/ ארגון שלכם צרו איתנו קשר ואנו נתאים לכם את הטיול המתאים והטוב ביותר בשבילכם. ניתן ליצור קשר ב- 054-9960748 או במייל sadegilad@gmail.com לשירותכם ניתן להשאיר פרטים בתיבת צור קשר. 
מידע על הטיול
לקבלת מידע נוסף מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם
 
טלפון: 058-4960748  |   דוא"ל: info@wild-trails.com  |  כתובת למשלוח דואר: אודם 68 ערד
Facebook