הדרכת טיולי טבע, שטח, אתגר והישרדות בישראל ובעולם

058-4960748
דף הבית >> טיולים בארץ >> טיולי סנפלינג >> סנפלינג בנחל קומראן
הצטרפו אלינו לטיול סנפלינג מדברי מלא אדרנלין.  צאו איתנו להרפתקה מיוחדת מלווה בקסדות על הראש, חבלים הקשורים אל הגוף ואדרנלין שרץ בדם. היכנסו אל מערכת המים שהזינה את העיר העתיקה של כת היחד והרגישו את חיי המדבר הנוקשים. בואו להנות יחד עם מדריך מקצועי מהשילוב הייחודי שיש למדבר יהודה להציע. 

מידע על הנחל:
נחל קומראן נמצא בצפון מדבר יהודה ליד קיבוץ קליה. אורכו של הנחל הוא כ-13 ק"מ והוא מתחתר בסלעים הקשים של של מצוק העתקים היישר אל ים המלח. את הסנפלינג עושים בחלקו המזרחי (3.5 קמ' הליכה) והקניוני של הנחל. במסלול 5 מפלים עיקריים, המפל הגבוהה בנחל מתנשא ל-45 מטר. הנחל מאפשר לנו לבחור בין החלק העליון לתחתון ולעשות רק חלק מהמפלים ולהתאים את הקושי למשתתפים.
המפל הראשון במסלול משקיף על הישוב העתיק קומראן. הישוב נבנה ע"י כת היחד המזוהים ע"פ רוב החוקרים כאנשי האסיים עליהם מדבר הסופר וההיסטוריון "יוסף בן מתתיהו" שחי בתקופה הרומית. במערות ליד הישוב קומראן נמצאה ספריית מגילות ענקית בת כ2000 שנה. בין כ-900 המגילות שהתגלו במערות אילו נמצא העותק העתיק ביותר של התנ"כ שנמצא בידנו היום
בקומראן העתיקה יש חדר אוכל גדול המעיד על ארוחות משותפות של אנשי הקהילה, מספר רב של מקוואות המעידים על אורך חיים דתי ולפי הכתבים יש סברה שאומרת שבישוב חיו רק גברים אשר חיו חיי פרישות.

מסלול הטיול:
ניפגש בחניית הכניסה לגן לאומי קומראן ונתארגן למסלול. כל משתתף יקבל את הציוד המצועי והאיכותי שילווה אותו לאורך הטיול. נתחיל בהליכה, נחצה את הישוב העתיק קומראן ונטפס במעלה קצר אל תצפית מדהימה על ים המלח וממלכת ירדן. לאחר התצפית נתחיל את הגלישה בסדרת המפלים היפים, נחלוף על מערכת המים העתיקה שהובילה מי שיטפונות מהנחל אל הישוב ונסיים בביקור קצר בביתם העתיק של כת היחד.

לשירותכם ניתן להשאיר פרטים בתיבת צור קשר עם שאלות או בקשת הצעת מחיר לקבוצות. 
מידע על הטיול
לקבלת מידע נוסף מלאו פרטים ואנו נחזור אליכם

סנפלינג בנחל קומראן

Book Now!
 
 שעות
יציאה 8:00 סיום 14:30-16:00 יתכנו שינויים בזמנים ובמסלול בהתאם לתנאי מז“א, מצב בטחוני והחלטת המדריך בשטח.
 נקודת יציאה
גן לאומי קומראן- חנייה (חזרה לרכבים מסלול מעגלי)
 דרגת קושי
הליכה: קל- בינוני,  גלישה: קל-בינוני (יתכנו גבים המצריכים מעבר במים ושחייה)
 גילאים
10 ומעלה- השתתפות מתחת לגיל 18 מחייבת אישור חתום מההורים.
 מה להביא
תרמיל, 4.5 ליטר מים, נעליים סגורות, בגדים נוחים להליכה (מומלץ ארוכים כנגד השמש), אוכל, כובע, קרם הגנה, גומייה לקוקו (לבעלי שיער  ארוך).
 מחיר
 לקבלת מחיר יש לפנות אלינו בתיבת הפניות בתחתית הדף
 
 הטיול כולל
הדרכה, ציוד גלישה ופנס ראש (לזמן הטיול),
**רק אצלנו מכשיר חירום לווייני (אצל מדריך הטיול) 
 הטיול לא כולל
אוכל, נסיעות וכל מה שלא סוכם מראש בכתב מול Wild Israelבשטח של גלעד (ניתן להוסיף הסעות, ארוחות, לינות ופעילויות נוספות)
 
טלפון: 058-4960748  |   דוא"ל: info@wild-trails.com  |  כתובת למשלוח דואר: אודם 68 ערד
Facebook